Obecnie coraz więcej ludzi prowadzi bardzo intensywny tryb życia. Jesteśmy zabiegani i często brakuje nam czasu. W rezultacie prowadzi to do tego, że zaniedbujemy swoje zdrowie. Dopóki nie dokuczają nam poważniejsze dolegliwości, nie decydujemy się na wizytę u lekarza, czy rutynowe badania. Niestety, może się okazać, że ignorując z pozoru błahe objawy spowodujemy poważne zagrożenie dla naszego zdrowia.
Zapobieganie chorobom oraz wsparcie diagnostyczno – terapeutyczne to główne zadania Sensitive Imago. Nowoczesne badanie tym urządzeniem zajmuje zaledwie kilkanaście minut, a możemy dzięki niemu uzyskać całkowity obraz naszego stanu zdrowia. Możliwe jest też przygotowanie programu zapobiegawczo- leczniczego, dostosowanego do stanu zdrowia pacjenta. Badanie oparte jest na technologii komputerowej, jest nieinwazyjne i wykorzystuje technikę biofeedback. Możliwości bazy danych są ogromne, co nie oznacza, że w niektórych przypadkach nie będzie konieczna wizyta u specjalisty. Dzięki temu badaniu możemy uzyskać obraz ogólnego stanu zdrowia całego organizmu, zapoznać się z przyczynami i powiązaniami pomiędzy obecnymi dolegliwościami a prawdopodobieństwem przyszłych chorób.
Odpowiednio wczesna i dokładna diagnostyka pozwala na dopasowanie najbardziej odpowiedniego sposobu leczenia. 96 % dokładnością diagnostyczną może pochwalić się Sensitive Imago 530CE, najlepszy model posiadający certyfikat UE( urządzenia medycznego drugiej klasy). Sensitive Imago serii 500 jest najbardziej precyzyjnym urządzeniem na rynku.
Teoria biofeedbacku oraz biorezonansu, to teorie, na których opiera się diagnostyka komputerowa kondycji naszego zdrowia. Mikroorganizmy posiadają własne spektra rezonansu( wibracji), a każda komórka czy organ mają swój własny obszar częstotliwości. Dzięki biorezonansowi komórkowemu możemy określić zakres oscylacyjny danej częstotliwości, co z kolei umożliwia nam rozpoznanie zdrowych i chorych komórek oraz wszystkich procesów występujących w ciele badanego.
Sensitive Imago posiada moduł biorezonansu, który zaopatrzony jest w całkowitą bazę danych, charakterystycznych dla organizmu ludzkiego. Baza ta, umożliwia nam porównanie efektów diagnostycznych z adekwatnymi kryteriami odniesienia oraz oznaczenie jak bardzo odbiegają one od przyjętych standardów .