Rusz się po zdrowie
2 lipca 2023
Jak podnieść naturalną odporność u dziecka?
6 lipca 2023

Zioła w walce z pasożytami

Zioła mogą być wykorzystane jako naturalne wsparcie w walce z pasożytami.

Oto kilka ziół, które są często wymieniane jako pomocnicze w zwalczaniu pasożytów:

Piołun jest ziołem, które od dawna wykorzystywane jest w medycynie ludowej do zwalczania pasożytów. Zawiera substancje chemiczne, takie jak tujon, które mają działanie przeciwpasożytnicze. Piołun jest szczególnie znany z działania przeciwko robakom jelitowym, takim jak owsiki i glisty. Może być stosowany w postaci naparu, nalewki lub kapsułek.

Wrotycz jest innym gatunkiem rośliny z rodzaju Artemisia. Podobnie jak piołun, zawiera substancje przeciwpasożytnicze, takie jak tujon. Wrotycz może być stosowany w walce z różnymi rodzajami pasożytów, w tym robakami jelitowymi.

Najczęściej stosuje się go w postaci naparu lub nalewki. Tujon ma działanie toksyczne dla niektórych pasożytów, w szczególności robaków jelitowych, takich jak owsiki i glisty. Wykazuje on aktywność przeciwpasożytniczą poprzez uszkadzanie układu nerwowego pasożytów, co prowadzi do ich śmierci.

Oregano jest popularnym ziołem kuchennym o silnym działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwzapalnym. Niektóre badania sugerują, że oregano może również mieć działanie przeciwpasożytnicze. Zawiera substancje takie jak karwakrol i tymol, które mają właściwości przeciwko niektórym pasożytom.

Oregano można spożywać w postaci suszonej przyprawy lub jako olejek eteryczny. Badania laboratoryjne wykazały, że karwakrol może wykazywać aktywność przeciwpasożytniczą wobec różnych rodzajów pasożytów, takich jak lamblie, owsiki i glisty jelitowe. Wykazuje on zdolność do uszkadzania błon komórkowych pasożytów oraz hamowania ich wzrostu i rozmnażania.

Pestki dyni są często wspominane jako naturalny środek przeciwpasożytniczy. Zawierają one pewne składniki, które mają działanie przeciwpasożytnicze, takie jak fitosterole, oleje eteryczne i aminokwasy. W szczególności, pestki dyni zawierają substancję zwana cucurbitacyną.

Cucurbitacyna jest znana z właściwości przeciwpasożytniczych, czyli zdolności do zwalczania pasożytów w organizmie. Badania in vitro i na zwierzętach sugerują, że pestki dyni mogą być skuteczne przeciwko niektórym rodzajom pasożytów, takim jak tasiemce i glisty jelitowe.

Czosnek jest znany ze swoich właściwości przeciwbakteryjnych i przeciwpasożytniczych. Można go spożywać w postaci surowej, wyciągu lub jako suplement.

Orzech włoski: Nasiona orzecha włoskiego zawierają składniki, które mogą mieć działanie przeciwpasożytnicze. Można je jeść surowe , stosować w postaci oleju lub nalewki.

Dzika rzeżucha: Dzika rzeżucha, zwana również gorzką rzeżuchą, zawiera substancje, które mogą pomóc w zwalczaniu pasożytów jelitowych. Można ją spożywać w postaci surowej lub jako sok.

Cynamon: Cynamon ma działanie przeciwpasożytnicze i przeciwzapalne. Można go dodać do potraw, napojów lub przyjmować w postaci suplementu.

Owoce z gorzkimi pestkami: Owoce takie jak granaty, papaja i ananas zawierają naturalne enzymy, które mogą pomóc w zwalczaniu pasożytów. Można je spożywać w postaci surowej lub jako soki.

Chcesz wiedzieć więcej jak w całkowicie naturalny sposób poprawić Swoje zdrowie? Zapraszamy na darmowe konsultacje do naszej kliniki.


Zobacz także zabiegi w naszej klinice

WIĘCEJ TU – Tlenoterapia-promocja

WIĘCEJ TU – Diagnostyka-organizmu

WIĘCEJ TU – Terapia-Megawave

WIĘCEJ TU – Terapia-plazmowa

Więcej informacji i Zapisy 696 088 101 lub skorzystaj z formularza.