Borelioza jest chorobą, która jest niezwykle przebiegła i niebezpieczna. Większość osób nawet nie wie, że została zarażona.

Czym jest Borelioza?

Borelioza wywoływana jest przez bakterie beztlenowe “Borrelia Burgdorferi”. Długo uważano, że jest przenoszona tylko przez kleszcze, lecz ostatnie badania dowodzą, że również komary, pchły i niektóre typy roztoczy.

W początkowym stadium zakażenia nie daje wielu specyficznych objawów, poza czerwoną obwódką na skórze, zwaną “rumieniem”. Nie jest to jednak reguła, gdyż u większej części pacjentów rumień nie występuje.

Bardzo częstymi objawami są te, “grypopodobne” bóle głowy, gorączka, bóle mięśni i ogólne osłabienie. Wśród zarażonych “boreliozą” zdarzają się przypadki omylnego leczenia osób na “stwardnienie rozsiane” lub ” zapalenie stawów”

Borelioza jest trudna do klinicznego zdiagnozowania, ponieważ jej krętki chowają się wewnątrz naszych komórek, przez co nasz organizm nie wytwarza odpowiednich przeciwciał, a to na nich bazuje głownie diagnostyka.

Wyniki są dobre, a objawy występują

Duża część pacjentów z Boreliozą jest odsyłana do domu z kwitkiem, lub nawet uznawana za hipochondryków i kierowana do psychologa, z uwagi na dobre wyniki kliniczne. Choroba może rozwijać się niezauważona latami.

Więcej o objawach boreliozy tu – Borelioza objawy

Główną metodą leczenia tego trudnego schorzenia jest antybiotykoterapia, która w bardzo wielu przypadkach jest niestety nieskuteczna. Dzieje się tak ponieważ krętki borelii znajdują się głęboko w tkankach.Ponadto mają zdolność do szybkiego oczyszczania się z toksyn.

Kolejnymi metodami są odpowiednie mieszanki ziołowe lub Plazmoterapia polegająca na zjawisku Biorezonansu. Jedną ze skutecznych i niedocenionych metod wspomagania leczenia jest również Tlenoterapia Hiperbaryczna.

Tlenoterapia w Kielcach

Na czym polega Tlenoterapia – więcej tu Czym jest komora Hiperbaryczna?

Tlenoterapia w komorze polega na oddychaniu czystym tlenem w warunkach podwyższonego ciśnienia. Ciśnienie spłaszcza tlen do najmniejszych możliwych rozmiarów, dzięki czemu dociera do miejsc i komórek, do których wcześniej nie docierał.

Poprawione zostają funkcje immunologiczne organizmu i zaczynają namnażać się nowe komórki macierzyste. Mają one zdolność dowolnego przekształcania się w dowolne komórki o wyspecjalizowanych funkcjach.

Nowe komórki macierzyste krążą po organizmie rozpoznając chore tkanki i wspomagają skutecznie naprawianie uszkodzonych, prowadząc do odbudowy i wyleczenia.

Poprzez wysokie natlenienie wszystkich tkanek i komórek przyspiesza się regeneracja uszkodzonych rejonów. W dodatku większa część bakterii to bakterie beztlenowe, więc poprzez natlenianie organizmu stwarzamy dla nich nie przyjazne środowisko i prowadzimy ich do destrukcji.

Połączenie wzrostu komórek macierzystych, przyspieszenia regeneracji i niekorzystne środowisko dla bakterii przynosi świetne rezultaty terapii boreliozy. Tlenoterapia stanowi również świetne uzupełnienie antybiotykoterapii, wparcia po niej, jak i odbudowy i wzmocnienia organizmu.

Tlenoterapia Hiperbaryczna
Komora Hiperbaryczna w Holismedico

Zapraszamy do nowej promocji – Promocja Tlenoterapii

Aby leczenie boreliozy w komorze hiperbarycznej było skuteczne, niezbędne jest wykonanie serii systematycznych zabiegów. Warto również wspomnieć, że Tlenoterapia przynosi również znakomite rezultaty w wielu innych schorzeniach.

Pamiętaj! Nieleczona borelioza może powodować bardzo niebezpieczne powikłania. Warto szukać pomocy do skutku.

Informacje i zapisy pod 696 088 101Lub skorzystaj z formularza zgłoszeniowego