Regeneracja organizmu

Coraz więcej z nas narzeka na zmęczenie, złe samopoczucie, słabą koncentracje czy małą ilość snu. Czy są sposoby, aby temu zaradzić? Czy możemy poprawić jakość swojego życia i samopoczucie, nie zmieniając diametralnie swoich nawyków?

Regeneracja organizmu to podstawa dobrego zdrowia.

Codzienne obowiązki domowe, praca zawodowa i coraz większa ilość stresujących sytuacji powodują, że zapominamy całkiem o sobie. Przychodzi taki czas, że czujemy się przytłoczeni i przemęczeni, a najprostsze czynności sprawiają ogromną trudność. Gdy odczuwamy częste zmęczenie życie przestaje nas cieszyć, świat staje się szary a wszystko to odbija się na naszych najbliższych. Praca zawodowa również przestaje być efektywna a każda czynność sprawia nam ogromną trudność.

Przyczyny zmęczenia

Przyczyn zmęczenia organizmu może być bardzo wiele. Przy szybkim i intensywnym trybie życia, nieregularnym i niezdrowym odżywianiu i małej ilości snu możemy doprowadzić nasz organizm do fatalnego stanu.

Większość z nas bagatelizuje ten problem nie zdając sobie sprawy z powagi sytuacji, gdyż długie przemęczenie organizmu może prowadzić do wielu poważnych chorób. Bywa, że przemęczenie jest objawem poważnej choroby.

Częste przyczyny przemęczenia

 • mała ilość snu
 • niewystarczająca regeneracja organizmu
 • obciążenia organizmu patogenami – obleńce, grzyby, wirusy, bakteie
 • borelioza i koinfekcje
 • obciążenie toksynami i metalami ciężkimi
 • choroby serca
 • niedoczynność tarczycy
 • anemia

Jeśli do ciągłego zmęczenia dochodzą inne objawy – bóle mięśni i stawów, gardła czy zaburzenia snu, warto udać się na odpowiednią diagnostykę, w celu ustalenia dokładnej przyczyny. Przy odpowiedniej regeneracji organizmu minimalizujemy ryzyko wystąpienia chorób i wzmacniamy nasz system immunologiczny.

Regeneracja organizmu – sposoby

Naprawdę warto poświęcić chwilę dziennie na odpowiednią regeneracje i zmienić kilka prostych codziennych nawyków, które w tym pomogą – efekty będą zdumiewające. Istnieje na to wiele prostych sposobów :

 1. Zdrowy sen – sen sprawia, że wszystkie procesy psychofizyczne działają poprawnie. To właśnie podczas snu organizm świetnie się regeneruje. Zdrowy sen powinien trwać od 7 – 9 godzin. Warto również spać w przewietrzonym pomieszczeniu lub przy otwartym oknie, gdyż dotlenienie organizmu ma wpływ na dobry sen.
 2. Nawadnianie organizmu – odpowiednie nawodnienie organizmu usprawnia działanie wszystkich organów w naszym organizmie. Woda wypłukuje również toksyny i uczestniczy we wszystkich procesach regeneracyjnych w naszym ciele. Najbardziej korzystne jest picie dużych ilości wody wraz z solą himalajską, ponieważ utrzymuje ona nawodnienie na odpowiednim poziomie. Sól Himalajska dostarcza również ciału odpowiednią porcje elektrolitów, pierwiastków i minerałów niezbędnych do regeneracji organizmu.
 3. Dawka ruchu – każdy rodzaj aktywności fizycznej pozytywnie wpływa na nasz organizm. Nasze ciało jest bardziej dotlenione, ma większą wydolność, wzmacnia nasze kości i mięśnie. Nikt nie wymaga abyśmy stali się spotrowcami, Wystarczy regularny spacer, basen, rower lub yoga.
 4. Chwile relaksu – pamiętajmy, że nasza głowa też musi odpoczywać, więc warto znaleźć chociaż 30 min dziennie na relaks. Nie ma znaczenia czy to czytanie książki, czy rozmowa z kimś bliskim, ważne żeby sprawiało nam przyjemność i rozładowało napięcie skumulowanie po całodniowym załatwianiu spraw i stresie.
 5. Tlenoterapia hiperbaryczna – oddychanie czystym tlenem w warunkach podwyższonego ciśnienia kapitalnie regeneruje cały organizm. Więcej o Tlenoterapii tu – Czym-jest-komora-hiperbaryczna.
 6. Suplementacja – regeneracje organizmu przyspiesza również odpowiednia suplementacja. Najczęściej stosowana witamina C, która zwiększa produkcje kolagenu – niezbędnego do regeneracji i odbudowy skóry, ścięgien i naczyń krwionośnych. Witaminy z grupy B, witamina D, magnez i potas również usprawniają i przyspieszają proces regeneracji organizmu.
 7. Magnetoterapia – świetnie działający na regenerację zabieg polegający na oddziaływaniu pola magnetycznego na komórki organizmu. Więcej o zabiegu tu – Magnetoterapia.

Sposobów na regeneracje organizmu jest o wiele więcej, te powyżej są najbardziej popularne, ale zarazem niezwykle skuteczne. Warto wyrzucić złe nawyki na śmietnik i zastąpić je korzystnymi. Wystarczy tylko trochę chęci.

Regeneracja organizmu – mamy na to wpływ.

Masz pytania? Napisz lub zadzwoń! Doradzimy!