Dbaj o odporność
29 marca 2019
10 zdrowych nawyków dla Twojego dziecka.
22 czerwca 2019

Tlenoterapia Hiperbaryczna w sporcie

Terapia w komorze Hiperbarycznej, to uznana na całym świecie i poparta licznymi badaniami, całkowicie bezpieczna metoda lecznicza.

Tlenoterapia polega na podniesieniu w komorze ciśnienia, przy jednoczesnym podawaniu 100% czystego tlenu. Tlen podawany jest przez specjalną maskę, a komora dodatkowo wypełniona jest powietrzem.

Sesje Tlenoterapii Hiperbarycznej mają bardzo wielokierunkowe zastosowanie, nie tylko korzystnie działają leczniczo na wiele schorzeń, ale również kapitalnie regenerują organizm.

Hiperbaria Tlenowa i sport

Sportowcy nieustannie poddają swój organizm ogromnym obciążeniom. Długie godziny treningów, litry wylanego potu, setki wyrzeczeń, częste starty w zawodach – można powiedzieć, że ich życie to wieczny wysiłek.

Do tego często dochodzi stres, presja i niestety kontuzje, które są zmorą wielu zawodników różnych dyscyplin sportowych.

Poza specjalistycznie zbilansowaną dietą i odpowiednią suplementacją niezbędna jest odpowiednia regeneracja organizmu.

Tlenoterapia Hiperbaryczna

Tlenoterapia hiperbaryczna działa na poziomie komórkowym. Regeneruje organizm i poprawia wydolność.

W normalnych warunkach tlen przenoszony jest przez hemoglobine i czerwone krwinki, a przy zwiększonym ciśnieniu w komorze hiperbarycznej, gaz ten rozpuszcza się również w osoczu. Dzięki temu niedotlenione organy i komórki mogą otrzymywać go więcej.

Tlen podczas sesji hiperbarycznej dostarczany jest również mitochondriom, które są odpowiedzialne za produkcje energii w organizmie, dzięki czemu zwiększa się ich wydolność.

Skutkiem tego organizm otrzymuję więcej energii, co zwiększa wydolność zawodnikównawet 10 – krotnie!

Badania dowodzą, że po serii zabiegów Tlenoterapii sama liczba Mitochondriów znacząco się podnosi, co korzystnie wpływa na wydolność i wytrzymałość zawodnika.

Dodatkowo zabiegi kapitalnie łagodzą stany zapalne w organizmie, zmniejszają obrzęk tkanek, pobudzają komórki do regeneracji i szybszego namnażania się.

Po serii zabiegów następuje wzrost komórek macierzystych w organizmie.

Ma to ogromne znaczenie w procesie leczenia kontuzji.

Przyspieszony zostaje również metabolizm, dzięki któremu szybciej jest usuwany kwas mlekowy z mięśni, co zmniejsza ryzyko mikrourazów.

Po sesjach Tlenoterapii Hiperbarycznej następuje również wzrost procesu angiogenezy , czyli powstawania nowych naczyń krwionośnych. To bardzo istotne dla sportowców, potrzebujących ogromnych ilości tlenu podczas wysiłku, gdyż właśnie przez krew jest on transportowany.

Hiperbaria Tlenowa jest wskazana w każdej fazie treningowej sportowca.

 • Okres treningowy – przygotowanie organizmu do wysiłku i zwiększenie wydolności
 • Okres startów w zawodach – krótszy czas regeneracji i mniejsze zmęczenie w następnych startach
 • Po zakończonym okresie startów – właściwa regeneracja mięśni, ścięgien i więzadeł i innych tkanek. Leczenie mikrourazów i kontuzji
tlenoterapia kielce
tlenoterapia

Tlenoterapia Hiperbaryczna jest regularnie wdrażana do przygotowań czy leczenia kontuzji przez profesjonalnych zawodników NBA, NFL, NHL.

Zawodnicy światowego formatu jak piłkarz Christiano Ronaldo, golfista Tiger Woods czy pływak Michael Phelps również regularnie korzystają z zabiegów w komorze Hiperbarycznej.


W naszej klinice “Holimedico” z Tlenoterapii korzystają zawodnicy Akademii Muay Thai Kielce, przygotowując się do kolejnych startów w zawodach. O sukcesach i treningach przeczytasz poniżej:

Bokstajski.com

Magda i Czarek – zawodnicy Akademii Muay Thai Kielce w naszej klinice

Zalety Tlenoterapii Hiperbarycznej

 • Dużo szybsza regeneracja
 • Zmniejszenie zakwaszenia mięśni
 • Wzrost komórek macierzystych
 • Poprawa metabolizmu
 • Zwiększenie poziomu tlenu w tkankach
 • Wzrost wydolności organizmu
 • Zredukowanie poziomu odwodnienia
 • Niwelowanie stanów zapalnych
 • Redukcja obrzęków

Światowa Agencja Antydopingowa w komisji etyki orzekła, że komory Hiperbaryczne zwiększają wydolność organizmu. Jedonocześnie Komitet wykonawczy nie dodał Tlenoterapii do listy zakazanych metod i substancji.


Hiperbaria tlenowa poza sportem sprawdza się również przy leczeniu i wspomaganiu wielu schorzeń, a także działa bakteriobójczo. Więcej o zastosowaniu komory tutaj: zastosowanie Tlenoterapii.

Informacje i zapisy – 696 088 101

Lub skorzystaj z formularza